Prishtina e ka fituar derbin e sontëm ndaj Trepçës me rezultat 123:77, në një ndeshje të cilën e dominoi në gjysmën e dytë të ndeshjes.

Në fakt kjo fitore e bardhekaltërve ishe njëra ndër fitoret më të thellë në histori e Sigal Prishtinës ndaj rivalit të vjetër Trepçës.

Më mëritorët në këtë triumf të kaltër e bardhëve ishin, Drilon Hajrizi me 18 pikë, Nenad Delic dhe Jabarie Hinds i shtuan nga 15, kurse nga 13 pikë i shtuan Willie Kemp, Edmond Azemi dhe Granit Rugova.

Te Trepça u dalluan Montreal Scott me 31 pikë, njëherësh ishte basketbollisti më efikas në ndeshje dhe Nenad Ljujic me 16 pikë të shënuara.

Artikulli paraprakDortmund arrin fitore spektakolare në “Borussia Park”
Artikulli tjetërTragjedi në çiklizmin italian, ndahet nga jeta aksidentalisht Michele Scarponi