Edhe pak minuta kanë mbetur deri te fillimi i derbit të madh lokal, Drita-Gjilani që ka sjell interesim të madh jo vetëm tek tifoët e të dyja skuadrave, porn ë mbarë Kosovën. Intelektualët së bashku me Skifterat, tashmë po bëhen gati për koreografitë e tyre, ata kanë zënë ngadalë vendet e tyre në stadium dhe mezi po presin fillimin e ndeshjes që starton në ora 15.00.

Biletat për këtë ndeshje janë shitur shumë më herët, dhe vetëm ata 7.000 tifozë kanë fatin të jenë present në vendin e ngjarjes.

skifterat

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Drita – Gjilani
Artikulli tjetërNënshkruhet bashkëpunimi në mes FFK-së dhe DFB-së