Barcelona e ka fituar derbin e sontëm katalan, pasi e mposhti Espanyolin me rezultat 0:3.

Suarez dy herë dhe Rakitic shënuan golat për Barcelonën, ku me rastet e krijuara Barcelona mund të kishte arritur fitore edhe më të thellë.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona merrë sërish kreun me pikë të barabarta me Real Madridin, por këta të fundit kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Artikulli paraprakCarlo Ancelotti dhe gjigantët evropian! Kjo statistikë është thjeshtë fantastike….
Artikulli tjetërBarazim në Torino! Sampdoria nuk kishte fat….(Video)