Inter mbetet në garë për titull, por sërish nuk shfrytëzoi rastin.

Ndaj Romëa asnjëherë nuk është lehtë, por edhe këtë herë si shpesh në vitet e fundit, kaloi në epërsi me golin e mbrojtësin Stefan de Vrij, por nuk ia doli ta ruante apo ta dyfishonte para vendasve që shpejt kthehen në lojë, shkruan Korneri.net

Barazoi Leonardo Spinazzola në fund të pjesës së parë, kurse Henrikh Mkhitaryan i dha epërsinë e parë vendasve. Krejt çfarë bëri Interi ishte penalltia e fituar në fund, prej nga Romelu Lukaku nuk dështoi për rezultatin final 2-2.

Me këtë barazim Inter ëstë për momentin -5 nga Juventusi dhe siguroi edhe matematikisht vendin në Champions League, kurse Roma +2 nga Milan dhe Napoli. /Korneri.net

Artikulli paraprakMbyllet La Liga, ja kush u largua nga elita e kush shkon në Evropë
Artikulli tjetërArmenian Brides Armenian Ladies Seeking Men