Reali i Madridit detyrohet t’i lërë kreun e La Ligas Barcelonës.

Skuadra “merengues” dështoi të merrte pikë në derbin e Madridit kundër Atleticos në “Metropolitano”, me ekipin e Simeones që triumfoi me rezultatin 3-1. Dygolëshi i Alvaro Moratës dhe finalizimi i Griezmann e bënë të pavlefshëm rrjetën e Toni Kroos.

Reali me këtë disfatë mbetet në kuotën e 16 pikëve, një më pak se Barcelona dhe Girona.

Artikulli paraprakZapata i përgjigjet Lukakut
Artikulli tjetërVan Basten: Boll më, nuk vazhdohet kështu! Të ndalet futbolli në Holandë