Nëpër mediat britanike po shkon lajmi me shpejtësi sesi dy skuadrat e qytetit të Manchester, po bëhen gati apo luftë për shërbimet e mesfushorit gjerman të Real Madridi, Toni Kroos, e për këtë zyrtarët e mbretërve as që janë në dijeni.

Kroos ka kontratë me Realin deri në vitin 2020, dhe asnjëherë nuk e ka përmend largimin e mundshëm apo interesimin prej ndonjë skuadre tjetër, por mediat në Angli janë të sigurta se Man United dhe Man,City e ka nis derbin për reprezentuesin gjerman.

Artikulli paraprakNënshkruhet bashkëpunimi në mes FFK-së dhe DFB-së
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Ukrainë – Kosovë nuk luhet në Poloni!