Lajmet nga Anglia thonë se dy skuadrat e qytetit të Manchester-it, janë në luftë të rreptë për të siguruar shërbimet e sulmuesit Harry Kane. Nuk ka ditë që zyrtarët e këtyre klubeve nuk bisedojnë me menaxherin e tij dhe kërkojnë takime të shpeshta me Tottenham, në mënyrë që të pyesin për mundësinë e blerjes së kartonit të tij dhe çmimit që ka Kane.
Shumë shpesh klubi londinez ka thënë se nuk e kanë ndërmend ta shesin lojtarin më të mirë që kanë, por presioni i klubeve tjera është shumë i madh.

Artikulli paraprakDonnarumma befason me fjalët e tij pas gafës ndaj Pescaras
Artikulli tjetërKëpuca e Artë/ Kryeson Messi, nuk do ta besoni cili lojtar ndodhet në vendin e dytë