Arturo Vidal vazhdon të jetë qëllimi kryesor i Interit dhe Antonio Contes, por Pirlo dhe Juventus janë gjithashtu të interesuar të shkojnë në Supermarketi i Barcelonës.

Revolucioni që Koeman synon të zbatojë, nxjerr në treg disa lojtarë që dikur ishin temeli i skuadrës, dhe përveç çështjes së Messit dhe lamtumirës së Suarez, edhe Arturo Vidal është i padëshiruari nga trajneri i ri i Blaugrana, përcjell Korneri.net

Nuk është sekret që Antonio Contes i pëlqen kiliani me Interin, i cili, gjithashtu në këtë afat transferimi, filloi gjuetinë për ish-juventinin. Trajneri i madh italian i pati disa thirrje telefonike me mesfushorin kilian i cili, megjithatë, dëshiron të jetë i sigurt për të bërë zgjedhjen e duhur.

Ekziston dëshira për të fituar Ligën e Kampionëve në mendimet e Vidal i cili – sipas asaj që raporton ‘La Cuerta’ – u kontaktua edhe nga Andrea Pirlo. Trajneri i Juventusit e ka hetuar disponueshmërinë e kilianit, duke e shtyrë atë të reflektojë më tej. I njëjti portal flet për një Vidal që do të preferonte të kthehej në Juventus i tërhequr nga mundësia për të luajtur me Ronaldon dhe nga qëllimi për të fituar Ligën e Kampionëve. /Korneri.net

Artikulli paraprakJuventus e kompletoi transferimin e mesfushorit shumë të fuqishëm
Artikulli tjetërVetëm Messi mungoi mëngjesin e sotëm në testet anti-Covid