MOENCHENGLADBACH, GERMANY - MARCH 16: Thilo Kehrer of Schalke 04 challenges Fabian Johnson of Borussia Moenchengladbach during the UEFA Europa League Round of 16 second leg match between Borussia Moenchengladbach and FC Schalke 04 at Borussia Park Stadium on March 16, 2017 in Moenchengladbach, Germany. (Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images )

Derbi gjerman në Europa League ndërmjet Borussia M’gladbach dhe Schalkes sërish u mbyll me barazim, sikurse në ndeshjen e parë, por falë dy golave të shënuar sonte Schalke kaloi në çerekfinale.
Ndeshja e parë ishte mbyllur 1:1, kurse sonte 90 minutëshi përfundoi me rezultat 2:2.

Në fak, ishte skuadra e G’ladbach që shënoi dy gola ekspres në pjesën e parë përmes Christensen dhe Dahoud, por në pjesën e dytë Schalke arriti të barazojë rezultatin me falë golave të Goretzka dhe Bentaleb nga penalltia.

Artikulli paraprakMjaftoi goli i Mata, Man.United kaloi pengesën ruse
Artikulli tjetërAnderlecht “përseritë” rezultatin e ndeshjes së parë! Belgët me plotë meritë në çerekfinale