Do të luhet ndeshja e 230 e Derbi D’Italia ndërmjet Inter dhe Juventus, që zhvillohet sonte në ora 18.00 në Giuseppe Meazza. Interesimi për këtë ndeshje është e jashtëzaknshme nga tërë bota, ndërsa më poshtë po i japim formacionet e mundshme të cilat do të kenë pak ndryshim apo fare nga të dy trajnerët.

 

Inter (4-2-3-1): Handanovic; Santon/D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Joao Mario, Medel; Perisic, Banega, Candreva; Icardi.

Trajner:  De Boer

 

Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini/Benatia; Lichtsteiner/Dani Alves, Khedira, Lemina/Asamoah, Pjanic, Alex Sandro; Dybala, Higuain.

Trajner:  Allegri

Artikulli paraprakMr. dygolëshi: Milik më i mirë se Higuain
Artikulli tjetërPSG nuk e ka harruar sulmuesin e Realit