Memphis Depay është larguar nga Manchester United dhe tash zyrtarisht është futbollist i skuadrës së madhe franceze Lyon. Holandezi do të luajë në Ligue1 dhe menjëerë pasi të mërkurën mbrëma i kaloi testet mjekësore ai nënshkrojë kontratë katër vite e gjysmë.

Pasha e këtij transferimi është 21.6 milionë funtem kurse francezët për momentin i dhën vetëm 16 milionë funte, ndërsa të tjerat do t’i paguajnë më vonë.

 

Artikulli paraprakStrakosha merr lajme të mira nga Lazio
Artikulli tjetërAustralian Open: Gjokovic eliminohet nga tenisti nr117 në botë