Edhe dy transferime shumë të rëndësishme në shtëpinë e Juventusit.

Sipas mediumeve spanjolle, sulmuesi holandez, Mmephis Depay, do të largohet nga Barcelona pasi nuk e ka më vendin e sigurtë nën drejtimin e Xavi Hernandez, dhe destinacioni i tij është Juventusi, përcjell Korneri.net

Ai pritet që brenda dy ditëve të udhëtoj drejt Torinos për vizita mjekësore, por kjo nuk është e tëra nga “zonja e vjetër”. Skuadra italiane ka rënë dakord për gjithçka edhe me mesfushorin  Leandro Paredes  nga PSG. Argjentinasi dëshiron vetëm t’i bashkohet Juventusit. Tashmë italianët duhet të shesin Adrien Rabiot për të përfunduar transferimin e Paredes. /Korneri.net

Artikulli paraprakGomez në Man.City
Artikulli tjetërAubameyang drejt Chelsea, Alonso pjesë e negociatave