Katër ndeshje mos lojë.

I ka kushtur shtrenjtë gjesti aspak sportive argjentinasit Angel Di Maria në derbin ndaj Marseille, pasi e kishte pështyrë  kundërshtarin e tij në ndeshjen më të tensionuar në dekadën e fundit me ç’rast ishin ndarë 14 kartonë të verdhë dhe 5 të kuq, përcjell Korneri.net

Di María e kishte pështer mbrojtësin  lvaro Gonzalez gjatë një përplasje mes tyre dhe jo vetëm. Kjo situatë nuk u pa nga gjyqtari i ndeshjes, por më pas me prova televizive ai u dënua rëndë.

Kjo nuk është e tëra pasi vendim zyrtar midis përleshjes  Neymar dhe Gonzalez  në lidhje me racizmin e pretenduar,  do të merret më 30 shtator pasi të shqyrtohen më shumë prova. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here