Ylli i Borusia Dortmundit dhe kombëtares gjermane mund të mbyllë karrierën si futbollist.

Një lajm të tillë e bën të ditur e përditshmja britanike, “The Sun”, sipas së cilëve ditën e djeshme Mario Gotze u pa të largohej nga stërvitja e Borusias dhe si shkak u mendua të ishte një problem muskulor.

Por pas ekzaminimit të mëtejshëm të mjekëve të klubit, rezultoi se Gotze vuan nga një sëmundje e quajtur “çrregullim i metabolizmit”, gjë e cila rrezikon ta detyrojë 24-vjeçarin ta mbyllë këtu karrierën si futbollist.

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Lukaku vendos për të ardhmën e tij! Chelsea, United dhe Juventus…..
Artikulli tjetërPresidenti i Villarreal zbulon skandalin: Gjyqtarët u larguan nga “El Madrigal” me çanta dhe qese të Real Madridit [FOTO]