Sulmuesi 20-vjeçar i skuadrës së njohur skoceze, Celtic Glasgoë, Moussa Dembele, është parë në aeroplan duke udhëtuar drejtë Londrës, pork jo foto ka bërë bujë të madhe në shtypin britanik.
Duke e ditur që sonte në mesnatë përfundon afati kalimtar dimëror, dhe Chelsea është bërë gati ta transferojë për 40 milionë funte, nga ana tjetër mediat në Skoci mendojnë ndryshe pasi klubi Celtic e ka mohuar një transferim të lojtarit i cili do të jetë në Londër për ta shëruar apo më saktë incizuar më saktë lëndimin e kyçit të këmbës që e ka lënë atë jashtë akcionit tash e disa ditë.

Cila është e vërteta e tij, do ta mësojmë më vonë.

Artikulli paraprakZyrtare: Inter befason kinezët, ja për çka bëhet fjalë!?
Artikulli tjetërZyrtare: Milan merr konfirminin nga mjekët për De Sciglio