Legjenda e Liverpool-it, Jamie Carragher, nuk ka dyshime. Sipas tij, braziliani Philippe Coutinho është i denjë për të luajtur te Real Madrid, sepse e sheh atë si “numrin 10 perfekt“. Braziliani ka qenë vendimtar në suksesin e deritanishëm të skuadrës së drejtuar nga Jürgen Klopp, teksa ka marrë rolin e krijuesit në mesfushën ofensive të “Të kuqve”, bashkë me bashkëpatriotin Roberto Firmino dhe anësorin Saido Mane. Ish-mbrojtësi mendon se Coutinho është mjaftueshëm i zoti për të luajtur me më të mirët.

“Më përpara unë rrokullisja sytë. Emri i tij mund të lidhej me një skuadër si Real Madrid, por unë kurrë s’e merrja seriozisht. Tani nuk do t’i rrokullis më sytë”, – shkroi Carragher në editorialin e tij të fundit në “Daily Mail”.

Artikulli paraprakNasri nuk luan në Ligën e Kampionëve
Artikulli tjetërQesharake: Wenger e uron Ozil për fitimin e “Topit të Artë”