Një debutim i papritur i shqiptarit Thomas Strakosha, djali i të famshmit Foto Strakosha. Portieri 21-vjeçar i Lazios kur nuk e priti askush u paraqit nga fillimi i ndeshjes në San Siro kundër Milanos. Trajneri Simone Inzaghi e inkuadroi nga fillimi Strakoshën pasi po flitet se Marchetti ka një problem të vogël me lëndim dhe nuk ishte 100% i gatshëm për lojë.

Artikulli paraprakI thanë nuk do të mund të ecës për shkak të paralizës, e debutoi për Cagliarin
Artikulli tjetërTregim interesant i Sedat Pajazitit pas largimit nga Drita! A kishte sabotazh?