Paris Saint-Germaini fitoi ndaj Barcelonës me rezultat 4-0 dhe për shumë lojtarë kjo ishte një natë magjike, posaçërisht për Presnel Kimpembe.

E gjitha kjo pasi 21-vjeçari debutoi në Ligën e Kampionëve me një fitore të madhe.

Qendër mbrojtësi i ri i ndihmuar edhe nga lojtarët tjerë nuk la Luis Suarezin, Neymarin dhe Lionel Messin të gjuajnë asnjëherë gjatë lojës në portë.

Gjithsesi në një moment francezi edhe pse i ri në moshë i dha leksione të gjithëve se si duhet ndalur Messi.

Artikulli paraprakÇmimet “Laureus” 2016, Bolt e Biles shpallen sportistët më të mirë
Artikulli tjetërShokët e skuadrës zbulojnë një të vërtetë: Balotelli ka shfaqur shenja depresioni….