Në ndeshjen e dytë kualfikuese për Kampionatin Evropian për grupmoshën U21, Kosova pësoi disfgatë të thellë nga Norvegjia me rezultat 5:0.
Për dallim nga ndeshja e kaluar përballë Irlandës ku kosovarët patën paraqitje shumë të mirë dhe raste shënimi, por e humbi ndeshjen minimalsht 1:0, këtë herë Kosova luajti shumë dobët.
Golat e norgjezëve i shënuan Morten Thorsby, Kristoffer Ajer, Birk Risa, Erlend Reitan dhe Andreas Hanche-Olsen. Duhet theksuar se Kosova luajti me një futbollist më pak pasi nga loja u përjashtua Besfort Kolgeci. .Korneri.net

Artikulli paraprakBuffon ka vendosur diçka të papritur!
Artikulli tjetërBarcelona – Verratti, ja vendimi përfundimtar nga PSG….