Në Angli është një sindrom shumë i çuditshëm me skuadrat mesatare të cilat mund të fluturojnë nëpër fushat e blerta, një vetëm një vit më vonë rrezikojnë edhe largimin nga elita.

Këtë herë këtë tregim po e përjeton West Ham, që aktualisht pas gjashtë javësh ka vetëm një fitore, tri pikë, pesë humbje dhe mbrojtjen më të dobët me 16 gola të pranuara.

Sigurisht se për rezultate të tilla fajtori gjithmonë është trajneri dhe Slaven Bilic i ka ditët e numëruara nëse kështu vazhdon së paku edhe tri javët e ardhshme. Trajneri kroat që nuk ka fituar kurrë asjë në karrierë, është shënjestra e tifozëve të skuadrës londineze.

Ata vërshuan rrjetet sociale duke shkruar çka është më së keqi për Bilic, derisa tëhnia më interesante të disa tifozëve ishte “Dean Man Walking”, njeriu i vdekur që po ecen.

Disa prej tyre thanë se po të mos ishin ndeshjet e vitit të kaluar, askush nuk do ta kishte njohur Bilicin, kurse shumica e tyre kërkojnë shkarkimin e menjëherëshëm.

Se çfarë do të vendosin zyrtarët e klubit, këtë nuk e di askush, por me këtë ritëm, Slaven Bilic nuk e ka larg në stolin e West Ham.

Artikulli paraprakStatistikat e javës së gjashtë në Vala Superligë
Artikulli tjetërÇfarë e diele për El Shaarawy, humbi dhe u aksidentua!