Daniele De Rossi ende nuk e ka vazhduar kontratën me Romën, dhe duket se ardhmëria e tij nuk do të jetë kryeqyteti italian, shkruan Korneri.net. Drejtori i ri sportiv, Monchi ka vendosur që mesfushën nga edicioni i ardhshëm ta ndërtojnë Kessié dhe Pellegrini, andaj mendohet se do ta lirojë të ashtuquajturin (kapitenin e së ardhmës). Pas mesfushorit italian që një kohë të gjatë interesohet Juventusi që me shumë gjasë mund ta tyransferojë gjatë verës.

Artikulli paraprakPeratici ishte në Dortmund! Pse?
Artikulli tjetërMonchi nis punën te Roma me interesimin e parë