Mesfushori italian, Daniele de Rossi tha se do të dëshironte shumë që të jetonte edhe jashtë Romës në shtete si Anglia apo Spanja.

Kjo tha se është arsyeja e vetme që është penduar që ka qëndruar gjatë tërë kohës në Romë.

“Pendimi i vetëm i qëndrimit në Romë ka qenë se unë kurrë nuk kam provuar atmosferë e të jetuarit në Angli ose Spanjë. Do të doja të dija se si është të luash diku tjetër”, tha De Rossi.

Artikulli paraprakDikur pjesë e Realit, nuk do ta besoni klubin e ri të Cassanos
Artikulli tjetër“Tani jam trajner më i mirë se te Barcelona dhe Bayern”