Daniele De Rossi i cili ka qenë pothuajse lojtar i larguar nga Roma dhe për shumë kë anëtari më i ri i Interit, i ka befasuar të gjithë me dashurinë që ka për klubin ku luan, shkruan Korneri.net.
Reprezentuesi italian i cili shënoi dy gola nga dy penallti në ndeshjet e fundit kundër Lazios dhe Milanos, ka vendosur që ta vazhdoj kontratën me Romën për së paku edhe një vit (me opcion edhe për të dytin), duke pranuar pagë 4 milionë euro në vit, 1 milion më pak se që i ofronte Inter, vetëm për t’i qëndruar besnik tifozëve të tij të kahmotshëm dhe klubit në të cilin luan që nga viti 2000. /Korneri.net

Artikulli paraprakEkskluzive: Qeti rrëfen të vërteten e përçarjes së raporteve Torcida – Trepça ’89
Artikulli tjetërEric Dier, lajmi i fundit për të që i bënë tifozët e…