Charles De Katelaere largohet nga Milan pas vetëm një viti.

Belgu nuk arriti të dëshmohet te Milan, dhe ishte ndoshta lojtari më i dobët sa herë që pati minutazhë, por edhe besimin e madh të dhënë nga trajneri Stefano Pioli, ai nuk e shfrytëzoi, shkruan Korneri.net

Dhe, nuk ka mundur të shkonte ndryshe e ardhmja e tij, veçse të shitet diku tjetër, kurse Atalanta ishte skuadra më këmbëngulëse në këtë drejtim.

De Ketelaere te Atalanta është realizuar me këto kushte:

  • Huazim i paguar prej 3 milionë
  • Opsioni i blerjes prej 23 milionë
  • Paga 100% e paguar nga Atalanta
  • 10% në rishitje
  • 4 milionë bonus
  • Nuk ka klauzola të riblerjes

/Korneri.net

Artikulli paraprakMallorca merr pikë te Las Palmas, por Muriqi e huqi penalltinë
Artikulli tjetërZYRTARE: Alban Veseli rikthehet në shtëpi, aty ku i mori hapat e parë të basketbollit