Sipas mediave të ishullit, Chelsea është thuajse e sigurt se do të mund të bie dakord për gjithçka me Frenkie De Jong të Barcelonës.

Manchester United ka tre muaj që po përpiqet, por pa sukses për të rënë dakord për një transferim dhe në fund klubi londinez mund të përfitojë nga kjo situate, përcjell Korneri.net

Blutë janë të tërhequr nga mundësia që mund ta marrin atë pak më poshtë çmimit, sepse Barcelona duhet të heqë qafe pagën e tij, por njëkohësisht të mbulojë shpenzimet për lojtarët e ardhur, ngase asnjëri prej tyre ende nuk janë regjistruar zyrtarisht në La Liga. /Korneri.net

Artikulli paraprakMbrëmje evropiane në SuperSport, Shkëndija e Ballkani në kërkim të Play Off-it
Artikulli tjetërDhurata pas lëndimit të rëndë, Liverpool rinovon me sulmuesin e talentuar