Gjërat në transferimet e lojtarëve në Evropë kanë lidhshmëri të madhe, edhe pse në shikim të parë duket e pakuptimitë.
Mirëpo, tregimi në vazhdim ka një përfundim interesant që dy skuadra i bënë të zhgënjyera, ndërsa një tjetër të gëzohet, shkruan Korneri.net.

Manchester United apo më saktë Jose Mourinhoë është shumë e vërtetë dhe nuk është fshehtësi që e dëshiron sulmuesin spanjoll Alvaro Morata, por për të ardhur te shërbimet e tij e kishte ofruar si shkëmbim potierin David De Gea, kurse për Moratan favorit i madh mbetet skuadra italiane Milan.

Real Madridi në këtë drejtim do të ishte i kënaqur sepse po e merr një portier të klasit botëror, kurse Moratan e ka në listën e shitjes.
Nga ana tjetër lajmi se De Gea sërish e ka refuzuar Realin, këta të fundit nuk ndihen mirë sikure Mourinho dhe United pasi gjasat i kanë të vogla ta mposhtin konkurrentin e fuqishëm për shërbimet e Moratas që e ka tashmë rrugën e hapur drejtë Milanellos./Korneri.net

Artikulli paraprakGjyqtari i finales Juventus-Real Madrid
Artikulli tjetërNga Casillas te…? Ja zëvendësuesit e mundshëm të Donarumma