David De Gea është ende pa klub.

Portieri spanjoll u largua nga Manchester United kur kontrata e tij skadoi këtë verë pas 12 vitesh. Ai mbërriti te United në korrik 2011 për 25 milionë euro nga Atletico Madrid dhe për shumë vite ishte një nga portierët më të mirë në Premier League dhe Evropë, shkruan Korneri.net

Ai luajti 545 herë për United dhe 45 herë për Spanjën. Newcastle ka nevojë urgjente për një portier dhe këtë dimër, De Gea mund të përfundojë në Newcastle, shkruan Sky. Ajo skuadër e Premierligës ishte pa portierin e parë Nick Pope, i cili lëndoi rëndë shpatullën e tij në fitoren ndaj Manchester United (1:0) fundjavën e kaluar.

Pope me shumë gjasa do të mungojë deri në fund të sezonit, ndaj Newcastle duhet urgjentisht të gjejë një portier të ri. Menaxheri Eddie Howe ka aktualisht Martin Dubravka dhe Loris Karius, por duket qartë se çeku dhe gjermani nuk janë favoritët për portierin e parë të Magpies.

De Gea mund të nënshkruajë menjëherë

De Gea mund të nënshkruajë menjëherë për Newcastle sepse nuk ka klub, ndaj nuk duhet të presë fillimin e afatit kalimtar në janar. De Gea ka refuzuar shumë oferta në muajt e fundit, duke përfshirë një nga Al Nassr i Arabisë Saudite. Ai nuk kishte dëshirë të shkonte në Arabinë Saudite dhe kishte kombinime në të cilat duhej të shkonte te Real Madrid dhe Bayern. Në fund, ai mund të bëjë një rikthim të madh në Premier League. /Korneri.net

Artikulli paraprakFutboll perfekt e pa gabime, topi i Euro 2024 me çip, përcakton pozicionet jashtë loje e prekjet me dorë
Artikulli tjetërKlubi turk shkarkon holandezin Kluivert, mund ta pasojë një kampion bote