Një rekord i madh për portierin spanjoll David De Gea.

Në fitoren e Man.United ndaj Aston Villa 0-3 të enjtën mbrëma, klubi i madh anglez po vbazhdon të shkëlqej në Premier League pas rikthimit të futbollit, dhe përveç që është shumë afër të sigurojë një vend në Champions League, portieri i tyre theu një rekord, përcjell Korneri.net

De Gea zhvilloi ndeshjen numër 399, duke e kaluar legjendën daneze Peter Schmeichel me 398 ndeshje, dhe ëkshtu bëhet lojtari i huaj me më shumti paraqitje për “djajtë e kuq”.

Këtë rekord De Geas ia ka uruar vet Schmaichel, i cili e dinte shumë miër se spanjolli do të behët i pari. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilan ka pasur bisedime me Liverpool, është folur rreth një teme shumë interesante apo këshille që italianët e duan
Artikulli tjetërVendimet e bordit të FBK-së për edicionin e ri