Italia ishte misioni i vështirë për të sepse presioni dhe ndeshjet nuk janë të vogla dhe të lehta, andaj Frank De Boer po e provon fatin apo më saktë eksperiencën e tij në Premier League. Lajmi ishte i ditur më herët, por sot është bërë zyrtare, shkruan Korneri.net.

Trajneri holandez është trajneri më i ri i Crystal Palace, pas disa ditë bisedimesh që kishte ai me klubin anglez, ndërsa më i kënaquro në këtë rreth mbeti presidenti Steven Parish.
De Boer më herët ishte trajner i Ajaxit gjatë edicioneve 2001-2-14, kurse te gjiganti italian vetëm 85 ditë, pasi shumë shpejt është shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. /Korneri.net

Artikulli paraprakPrononcohet Mustafi në çështjen Sanchez
Artikulli tjetërMilan në bisedime për turkun e famshëm