Soccer Football - Inter Milan v Celtic - International Champions Cup - Thomond Park, Limerick, Ireland - 13/8/16 Inter Milan's Ever Banega celebrates with team mates after scoring their first goal Reuters / Clodagh Kilcoyne Livepic EDITORIAL USE ONLY.

Inter ka shënuar fitore 2-0 ndaj skuadrës skoceze Celtic, në një ndeshje ku italianët ishin më të mirë për gjatë 90 minutave.

Në këtë ndeshje në stol debutoi traneri holandez Franck De Boer i cili ishte mjaftë autoritativ në dhënjen e detyrave. Gola e kësaj fitoreje të Inter u shënuan nga Eder dhe debutuesi Candreva.

Artikulli paraprakJuventus barazoi falë Dybala-s
Artikulli tjetërGoli “artistik” i Candreva-s ndaj Celtic [VIDEO]