New Inter's coach Frank de Boer arrives this evening at the Linate airport in Milan, 8 August 2016. ANSA / MATTEO BAZZI

Pritje madhështore i është bërë trajnerit holandez Frank De Boer, në aeroportin e Milanos kur arriti në orët e mbrëmjes së kaluar pasi ai u prit jo vetëm nga një numër i madh gazetarësh dhe mediumesh italiane, por edhe nga një numër mjaftë i madh tifozësh të Interit të cilët e kishin humbur durimin me Roberto Mancinin.

De Boer i cili gjatë ditës do të nënshkruar edhe zyrtarisht kontratë 3-vjeçare, menjëherë në orët e pasditës diku rreth orës 15.00, do të nis punën pasi është e paraparë seanca stërvitore.

 

Artikulli paraprakZyrtare: Pogba në Man.United
Artikulli tjetërMilan spektator special i Superkupës së Evropës