Disfata e tretë me radhë, 0 pikë në tri ndeshje, lojë e zbehtë dhe asgjë e mirë në skuadër. Ky është Interi i Frank De Boer që humbi edhe nga Atalanta 2:1, dhe tash Inter është vetëm 5 pikë larg zonës së kuqe.

Trajneri holandez është shumë i përfolur dhe pritet që shumë shpejt edhe të shkarkohet, edhe pse një gjë e tillë është prit që sonte pas humbjes në Bergamo, por duket se do ta ketë rastin e fundit kundër Torinos të mërkurën mbrëma.

Nëse nuk fiton, Do Boer mund të niset në shtëpi, kurse vendin e tij mund ta zë dikur ish anëtari i Interit, tashmë strategu francez Laurent Blanc.

Artikulli paraprakSevilla fitoi daj Atl. Madrid
Artikulli tjetërConte i tregoi Mourinhos si luhet futbolli