Trajneri i ri i skuadrës italiane Inter, Franck De Boer, ka dhën urdhër tek zyrtarët e skuadrës që ta transferojnë mesfushorin belg, Axel Witsel, i cili gjatë kësaj vere ishte i lidhur për një kalim të mundshëm te Juventus dhe Inter.

Sipas mediave italiane, Witsel u ka thënë zyrtarëve të skuadrës ruse Zenit se dëshiron largimin, ndërsa nga kjo situatë me siguri do të përfitojë Inter, pasi Juventus dhe Milan kanë planr tjera në merkato.

Artikulli paraprakMonaco e “tradhëton” Carvalho-n
Artikulli tjetërSynimi i Lazio-s quhet Milot Rashica!