Football soccer - Albania news conference - Vienna, Austria - 25/03/16 Albania's coach Giovanni De Biasi attends a news conference prior to the international friendly against Austria. REUTERS/Leonhard Foeger

Giani De Biasi, trajneri i kombëtares së Shqipërisë, u shpreh tepër i lumtur me fitoren e arritur sot ndaj Maqedonisë, duke lavdëruar të gjithë lojtarët për angazhimin.

“Ishim më të mirë se kundërshtari gjatë 90 minutave lojë. Ndeshja ishte tepër e gjatë, pasi zgjati për dy ditë rresht, por rëndësi ka që fituar dhe startuam me fitore kampanjën kualifikuese. Jam i mahnitur me shpirtin luftarak të skuadrën, gjë që e treguam edhe sot gjatë 15 minutave lojë”, tha De Biasi.

Artikulli paraprakAgolli: Shumë ngarkes, por arritëm objektivin
Artikulli tjetërMessi qetëson tifozët: Jam mirë