Aventura e Edgar Davids si trajner i Olhanense, një ekip që luan në Serie C Portugeze, nuk e filloi në mënyrën më të mirë.

Kundër Lusitano Evora, ekipi i tij nuk kaloi përtej 0-0, duke dështuar kështu për të mbajtur hapin me udhëheqësi Vitoria Setubal, dhe ish-mesfushori holandez u përjashtua në fund të ndeshjes pas një beteje në mes lojtarëve, përcjell Korneri.net

Sa ishte lojtar Davids, atij nuk i mungoi kurrë vendosmëria, aq sa fitoi pseudonimin ‘Pitbull’. Një karakter i fortë që e dallon dukshëm edhe në stol. Pasi filloi një përleshke në fushë midis lojtarëve, gjyqtari vendosi të largonte ish-lojtarin e Ajax, Milan, Juventus, Barcelona dhr ​​Inter, si dhe mesfushorin e tij Léléco.

Vetëm një karton i verdhë për trajnerin e ekipit vendas José Bizarro. Shumë i bezdisur nga vendimi, Davids në fund të garës preferoi të mos bënte asnjë deklaratë. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here