Mbrojtësi brazilian David Luiz, shënoi supergol në pjesën e parë ndaj Romës në Ligën e Kampionëve, por kur u zëvendësua bëri diçka që nuk u desht ta bënte.

I inkuadruar në mesfushë si një lloj eksperimenti i bërë nga trajneri Antonio Conte, David Luiz nuk luajti keq, por një lëndim që e pati në mesë të pjesës së parë ka bërë që strategu italian ta largonte nga loja, por edhe ya ërforconte sulmin pasi Roma atakonte dhe në kudënrsulme do të dënohej me këmbëshpejtin Pedro Rodriguez, shkruan Korneri.net.

Por, Luiz me të dal nga loja në gjuhën italiane i tha Contes “Vaffachulo mister”, dhe këtyre fjalëve do t’ia sheh sherrin keq lojtarin, pasi Conte njihet si trajner shumë i ashpër dhe gjëra të tilla nuk i toleron fare. /Korneri.net

Artikulli paraprakE pabesueshme se me cilin trajner po bisedon Kroacia!!!
Artikulli tjetërGjyqtarët e xhiros së 11-të, në Vala Superligë