Kosova zhvillon sonte ndeshjen miqësore ndaj Letoninë, kështu që “Dardanët” kanë shfaqur emocionet e para në prag të ndeshjes së sontme, duke vendosur fanella gjigante të përfaqësueses në “Adem Jashari”./Korneri.net.

Artikulli paraprakVala Superliga, ky është orari i ndeshjeve të xhiros së 15-të
Artikulli tjetërKosova dhe Letonia në fushën e lojës