Ka nis turneu trasicional “Dalmatinko Cup” që po mbahet ne Split të Kroacisë.

Gjatë ditës së sotme janë zhilluar dy ndeshjet e para e shkollë së futbollit Priahtina 2022, me U12 dhe U13, prej të cilave u regjistruan një barazim dhe një humbje, shkruan Korneri.net

Gjenerata U13 pësoi disfatë 3-1 nga Spartak Banja Luka, edhe pse tanët ishin në epërsi. Nga ana tjetër gjenerata U12 luajti baraz 1-1 me Croatia Zmijavci, duke shtuar se ishim të pafat, sepse goli i barazimit erdhi krejt në fund të ndeshjes.

Do të ketë ndeshje edhe gjatë ditës së sotme. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Sevilla-Roma
Artikulli tjetërU13 shënoi fitore, U12 humbje