I kënaqur me lojën, angazhimin e lojtarëve të tij dhe deklaroi se skuadra e tij meritoi fitoren.

Kështu deklaroi Armend Dallku menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, në fitoren 0-2 te Vushtrria, pas së cilës Prishtina del e para në tabelë.

“Ndodhi që në pjesën e parë ta vendosim lojën, mirëpo në pjesën e dytë e menaxhuam shumë mirë lojën dhe nuk e lam kudënrshtarin të na rrezikojë asnjëherë. Mendoj se ishte fitore e merituar e Prishtinës në këtë duel, kurse mua më vjen shumë keq për gjendjen që gjendet Vushtrria pasi unë jam me prejardhje nga Vushtrria, dhe kjo gjenje e tyre është e vështirë për mua, ju dëshiroj suksese në të ardhmen dhe të stabilizohen sa më shpejtë me gjithë ato problem që kanë, kurse neve na mbetet shumë punë për të bërë, të ecim përpara drejtë synimit që e kemi”, deklaroi Dallku për Supersport Kosova. /Korneri.net  

Artikulli paraprakPrishtina lehtë ndaj Vushtrrisë, për momentin e para në tabelë
Artikulli tjetërDrenica shënoi fitore të madhe te Llapi, mbijetesa duket e sigurtë kështu