Sigurisht se top-lajmi i këtyre ditëve në mbarë botën është Cristiano Ronaldo, fituesi i Ligës së Kampionëve për të dyë rresht, kampion në La Liga dhe favoriti më i madh për ta dfituar “Topin e Artë”, për herë të pestë në karrierë, shkruan Korneri.net.

Ai pasi ka dal publikisht dhe ka thënë se nuk do të luajë më për Real Madridin, sidgurisht se të gjitha medoiat evropiane kanë dhënë verzionet e tyre pse po vjen deri te shkëputja e marrëveshjes në mes portugezit dhe klubit mbretëror. Sigurisht se një arsyetim i madh është edhe problemet që i ka me shtetit spanjoll për siç thuhet fshehjet e tatimit (evazion fiskal), por tashmë ka dal në sheh edhe sekreti i mbajtur deri tash nga gjenti i tij i famshëm Jorge Mendez.

Siç mësuam nga disa burime të klubit francez Paris SG, Jorge Mendez ka pasur takim shumë serioz dhe të fshehtë me kryesinë e parisienëve vetëm pak orë para para se Reali ta fitonte Ligën e Kampionëve.
Duket se aty paskan përfunduar gjërat dhe se ardhmëria e CR7 do të jetë i lidhur me kryeqytetin francez dhe klubin e pasur Paris SG. /Korneri.net

Artikulli paraprakConte e ka në dyshim ardhmërinë te Chelsea
Artikulli tjetërBesa i thërret lojtarët e vet që të kthehen në shtëpinë e tyre