(L-R) Daley Blind of Ajax,coach Frank de Boer of Ajax during the Friendly match between Ajax and Celtic at the Amsterdam Arena on July 21, 2012 in Amsterdam, The Netherlands. (Photo by VI Images via Getty Images)

Vjen përgjigja pozitive e mbrojtësit holandez Diley Blind, i cili ka pranuar të kalojë te skuadra italiane Inter atje u pret bashkëkombasi i tij trajneri Farnk De Boer.

Pasi Jose Mourinho nuk i garantojë mbrojtësit vendin e titullarit, Blind menjëherë ka nis të kërkonte skuadër të re dhe Inter do të jetë destinacioni i tij i ardhshëm, shkruajnë mediat britanike dhe italiane.

De Boer dhe Blind do të bashkohet sërisht si në kohët e vjetra te Ajax.

Artikulli paraprakTifozët e Dinamos turpërojnë rivalët në ndeshjen Steaua-Manchester City
Artikulli tjetërRio 2016: Zakharov bie me bark!