Tashmë dihet e ardhmja e Mirlind Dakut.

Skuadra e tij kroate Osijek, u desht të bënte këtë lëvizje, ta shet kartonin e sulmuesit kosovar, Mirlind Daku, ngase oferta e klubit rus ishte shumë e mirë, shkruan Korneri.net

Menaxheri i tij ka paasur disa oferta, jo vetëm nga Rusia, e qe besa edhe nga Kroacia, por zyrtarët e lartë të Osijekut, nuk kanë dashur në asnjë mënyrë ta shesin brenda kampionatit kroat, për shkak se nuk duan ta forcojnë rivalin në asnjë mënyrë, lajm të cilin e kemi siguruar 100% të saktë.

Tjera është se Mirlindi do të nënshkruaj kontratë 3-vjeçare me Rubin Kazan, me pagën e cila do të nis nga 500 mijë euro në vitin e parë, 550 mijë në të dytin dhe 00 euro në vitin e tij të tretë.

Të gjitha këto paga do të merren pa u përfshi bonuset. /Korneri.net  

Artikulli paraprakAusilio në Londër me mision rikthimin e Lukakut
Artikulli tjetërIsh-ndihmësi i Guardiolës i rikthehet finales: Gabimi Lukakut thelbësor, na dha trofeun