Pas triumfit të Skënderbeut ndaj Mlada Boleslavit, ka folur trajneri Ilir Daja, i cili ka dhënë komentin e tij për ndeshjen e madhe, ku Skënderbeu arriti të kalojë në “play-off”.

Në fillim të takimit nuk ishim mirë, më pas arritëm të menaxhonim situatën. Kishim probleme dhe na u desh të sakrifikonim për të bërë realitet fitoren. Ka qenë fati me, por mbi të gjitha ka rëndësi ka kualifikimi. Kisha frikë, por nga ana tjetër kisha besim se do arrinim këtë rezultat. Besoj që kur marrim humbje marrim të gjithë përgjejgësi, ashtu ndodhi dhe sot”, tha trajneri Daja.

Artikulli paraprakTri skuadrat e mëdha kroate kaluan tutje, por Osijeku bëri befasinë më të madhe
Artikulli tjetërPresidenti Takaj tani kërkon Milanin