Marcus Rashford ka rënë dakord për një zgjatje të kontratës pesëvjeçare me Manchester Unitet.

 Ai është nën kontratë për sezonin e ardhshëm dhe pas nënshkrimit  duhet të qëndrojë të paktën deri në verën e vitit 2028, përcjell Korneri.net

Rashford shënoi 30 gola në 52 ndeshje sezonin e kaluar, dhe 123 prej tyre në karrierën e tij me 68 asistime në 359 ndeshje për United. Pa asnjë dyshim, pas largimit të Ronaldos nga United, Rashford sikur u rilind, pasi u bë lojtari kryesor dhe vendimtar i “djajëve” në të gjitha garat. /Korneri.net

Artikulli paraprakTifozët e Juventusit nuk e duan Lukakun
Artikulli tjetërItalianët e famshëm, gjykojnë Ballkanin në Bullgari