Ndodh edhe kështu në Kinë: lojtari zëvendësohet dhe futet sërish në fushë, duke bërë që skuadra e tij të bëhej me 12 lojtarë, çka vihet re nga tifozët që nisin të thërrasin për t’i treguar gjyqtarit.

Kjo ka ndodhur në kategorinë e dytë kineze, teksa luhej ndeshja Beijing Renhe-Baoding Rongda dhe kryesohej nga vendasit me rezultatin 1-0.Në minutën e 89-të, mesfushori Rao Weihui u dëmtua dhe po merrte ndihmën mjekësore jashtë vijave anësore, ndërkohë që trajneri i skuadrës së tij e zëvendësoi në ato momente mesfushorin me Han Xuan.

Rao nuk e kish marrë mesazhin për zëvendësimin e tij dhe futet në fushë, duke bërë që në fushë për skuadrën e tij të ishin 12 lojtarë.Loja nisi të luhej dhe për 40 sekonda nuk u vu re gjë, derisa tifozët të brohorisnin për diçka të tillë. Kjo ka zemëruar ekipin kundërshtar që u mund, ndërkohë që është bërë edhe një shënim zyrtar për ngjarjen në fjalë dhe mediat në Kinë shkruajnë se gjyqtari i takimit rrezikon të pezullohet.

Artikulli paraprakAsnjëherë Man.United më mirë se kundër Chelsea
Artikulli tjetërReali 100 milionë euro për talentin 18-vjeçar