Skuadra angleze e Crystal Palace vazhdon tentimin për tu përforcuar në merkaton e janarit, pasi fokusi i zyrtarëve të klubit janë disa futbollistë tëpër cilësor, e një nga ta është uellsiani i londinezëve të Tottenham, Ben Davis.

Sipas mediave britanike, për Davis Crystal Palace ka zyrtarizuar një ofertë prej 15 mln funtave, por Tottenham nuk do të pranojë asnjë ofertë më të vogël se 25 mln funtash.

Artikulli paraprakMarseille befason gjigantët evropian, zyrtarizon ofertën e parë për yllin e Premier League
Artikulli tjetërAgjenti i Marco Verratti i’a mbyll derën Juventusit dhe Bayern Munchen-it