Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo është tmerri i mbrojtësve për shumë vite, të cilët nuk kanë mundur ta ndalin atë si një makineri golash që është. Megjithatë ekziston diçka që ja ‘kthen’ golat mbrapsht portugezit, duke mos e lënë shpesh të finalizojë – shtylla e portës.

Kjo gjë u pa dukshëm edhe dje në ndeshjen e Kupës së Mbretit përballë Celta Vigo-s e cila përfundoi në barazim 2-2 por që në gjysmëfinalet shkuan kundërshtarët e madrilenëve. Ronaldo shpërndoroi dje mundësinë më të mirë për hapur lojën e Los Blanco-s duke qenë se ndeshja e parë në Santiago Bernabeu kishte përfunduar në disavantazh të tyre, shkruan Goal.com.

Pas një krosi të dhënë nga Casemiro, Ronaldo godet topin me kokë, topi pritet nga duart e portierit dhe kthehet sërish në këmbët e portugezit. Kur goli dukej më i sigurtë se kurrë, duke qenë se dhe portieri i Celta-s ishte shtrirë në tokë në krahun tjetër, Cristiano goditi shtyllën. Megjithatë nuk është rasti i vetëm kur portugezi humbet gola të pastër. Madje edhe në ndeshje deçizive, kur i ka dribluar të gjithë mbrojtësit, shpesh topi i është ndalur nga shtylla.

“Patëm mundësi të mira për ta kthyer rezultatin dje, por me sa duket fati nuk ishte me ne. Shtylla na ndali,” tha Ronaldo.

Artikulli paraprakZbulohet marrëveshja, ish braziliani i Hajvalisë, huazohet nga Skënderbeu te Laçi
Artikulli tjetërEkskluzive/zyrtare: Trepça 89′ përforcohet fuqishëm