Nuk po e vazhdon kontratën, dhe është normale që skuadrat tjera e duan menjëherë.

Portieri belg i Chelsea, Thibault Courtois mund të largohet nga Londra apo edhe krejt nga futbolli anglez, pasi shërbimet e tij po i kërkon klubi më i madh botëror, Real Madrid shkruan Korneri.net.

Duke e parë se Courtois nuk e ka ndërmend ta vazhdoj kontratën e Reali është në kërkim të në portiere cilësor, atëherë belgu është opcion shumë i mirë dhe një zëvendësues perfekt i David De Gea, i cili ëndërron fanellën e Realit, por klubi i tij Man.United nuk po e shet për asnjë çmim. /Korneri.net

Artikulli paraprakTare i tërbuar me VAR-in: Duam sqarim dhe kërkojmë respekt!
Artikulli tjetërZbulohen gjashtë ‘yjet’ e United që mbrojtën Mourinhon gjatë përleshjes me shishe