Skuadra nga kryeqyteti italian Lazio ka fituar ndeshjen e sontme në kuadër të Coppa Italia ndaj Genoas, të cilën e mposhti me rezultat 4:2.

Fillimisht Djordjevic dhe Hoedt shënuan për epërsinë 2:0, por më pas Genoa shënoi dy gola ekspres me anë të Pinilla dhe Pandev, ndërsa për ta vulosur fitoren prej 4:2 të Lazios shënuan Savic dhe Immobile.

Kujtojmë që Lazio në raundin tjetër të Coppa Italia do të takohen me Interin.

Artikulli paraprakFA Cup: Liverpool fitoi minimalisht, por kaloi tutje
Artikulli tjetërZyrtari i FIFA-s paralajmëron ndyshime drastike, futboll pa kartona dhe pozicione jashtë loje