Atletico Madrid e ka fituar përballjen e parë çerekfinale ndaj Eibar me rezultat 3:0, duke bërë hapin gjigant drejt gjysmëfinales së Copa del Rey.

Golat e fitores së thëllë u shënuan nga Griezmann, Correa dhe Gameiro, në një ndeshja e cila që nga fillimi e deri në fund i takoi skuadrës së trajnerit Diego Simeone.

Artikulli paraprakE thotë agjenti: Ka shumë oferta nga Evropa dhe Kina, por ai mendon vetëm për Milanin
Artikulli tjetërCoppa Italia: Roma kaloi tutje, çerakfinalet e jashtëzakonshme